Artystyczna modyfikacja wykończalnicza tekstyliów
- Prowadzący: prof. dr hab. Piotr Mastalerz
- Prowadzący: dr inż. Edyta Matyjas-Zgondek
Estetyka
- Prowadzący: dr Łukasz Zaorski-Sikora
Materiały funkcjonalne 1
- Prowadzący: dr hab. inż. Ewa Skrzetuska
Praca dyplomowa magisterska
- Prowadzący: dr sztuki Andrzej Foder
- Prowadzący: dr inż. Magdalena Owczarek
Wiedza o człowieku i humanoekologia produktu
Przedmiot obejmuje podstawowe zagadnienia z antropologii, anatomii i fizjologii człowieka, dotyczy również wpływu procesów technologicznych realizowanych w zakładach produkcyjnych na środowisko naturalne oraz problematyki oddziaływania przedmiotów znajdujących się w najbliższym otoczeniu człowieka (odzież, meble, przedmioty codziennego użytku) na stan jego organizmu - zdrowie i poczucie komfortu.
- Prowadzący: dr inż. Waldemar Machnowski
- Prowadzący: dr hab. Adam Puszkarz
- Prowadzący: dr hab. inż. Ewa Skrzetuska
Materiały funkcjonalne
Celem przedmiotu jest zapoznanie studentów z technikami wytwarzania materiałów funkcjo-nalnych, oceny ich właściwości oraz głównych obszarów zastosowań. Przedstawienie możliwości wykorzystania podstawowych technik włókienniczych do funkcjonalizacji podłoży tekstylnych. Omówienie .in technik drukarskich, hafciarskich, włókninowych. Przedstawienie informacji na temat materiałów biomimetycznych.
- Prowadzący: dr hab. inż. Ewa Skrzetuska
- Prowadzący: dr hab. inż. Sławomir Sztajnowski
Konstrukcja i makietowanie systemów komunikacji wizualnej
Każdy student projektuje system komunikacji wizualnej dla wybranej firmy, instytucji, wydarzenia, kampanii społecznej itp. System ma składać się z minimum 10 elementów, z czego minimum 4 to projekty przestrzenne. Obowiązkowym elementem jest logo. Pozostałe do wyboru studentów, np. wizytówki, papeteria, strona internetowa, plansze reklamowe, roll-up'y, potykacze, gadgety reklamowe, reklamy wielkoformatowe, obiekty reklamowe, reklamy na samochodach, opakowania produktów, projekty wnętrz, szyldy, witryny sklepowe i inne. Spośród wybranych elementów systemu identyfikacji wizualnej 2 należy zrealizować w formie makiet. Jeden w formie wydruku 3D, drugi za pomocą innej technologii. Do zaliczenia studenci przygotowują również plansze prezentujące pozostałe elementy.
- Prowadzący: dr Maciej Jabłoński
- Prowadzący: dr sztuki Emil Saryusz-Wolski
- Prowadzący: dr inż. Kinga Stasik
- Prowadzący: dr hab. inż. Grzegorz Szparaga
Makietowanie Produktu
Celem przedmiotu jest zapoznanie studentek i studentów z technikami wytwarzania prototypów nowych wyrobów. Uczestniczki i uczestnicy kursu zaznajomią się z najczesciej stosowanymi technikami wytwarzania prototypów, technikami produkcji przemyslowej oraz zagadnieniami zwiazanymi z wymaganiami dostosowania projektu wyrobu do wymogów technologicznych produkcji przemyslowej.
- Prowadzący: dr sztuki Andrzej Foder
- Prowadzący: dr sztuki Emil Saryusz-Wolski
Metodologia komercjalizacji produktu
Celem kursu jest zapoznanie studentek i studentów z problematyką komercjalizacją produktu w kontekście zawodowej działalności projektowej. W ramach projektu kursantki i kursanci analizują potencjał komercjalizacyjny dla wybranego produktu (np. własnego, już zrealizowanego projektu) oraz przygotowują zakres i harmonogram działań komercjalizacyjnych. Efekt prac projektowych prezentowany jest w postaci posteru.
- Prowadzący: dr sztuki Emil Saryusz-Wolski
Ochrona własności intelektualnej
- Prowadzący: dr Monika Malinowska-Olszowy
Produkt w przemyśle 3
Na podstawie uzyskanej wiedzy dotyczącej klienta docelowego konkretnej Firmy oraz wiedzy z zakresu technologii włókienniczych opracować projekty odpowiadające wybranym trendom z uwzględnieniem szczegółowego rysunku technicznego, kolorystyki i elementów graficznych poszczególnych prototypów. Opisać celowość zastosowanych rozwiązań. Na wybranych projektach opracować szczegółową dokumentację projektowo-produkcyjną z uwzględnieniem opisów technologicznych.
- Prowadzący: dr hab. inż. Marcin Barburski
- Prowadzący: dr inż. Marek Idzik
Technologia i modelowanie wyrobów specjalnych
Rozbudzenie wyobraźni przyszłego projektanta przez poznanie budowy, właściwości i zatosowań niekonwencjonalnych konstrukcji i wyrobów włókienniczych w różnych dziedzinach życia i techniki.
- Prowadzący: dr hab. inż. Marcin Barburski
- Prowadzący: dr inż. Aleksandra Rutkowska
- Prowadzący: prof. dr hab. inż. Marek Snycerski
Wiedza o człowieku i Humanoekologia Tekstyliów
- Prowadzący: dr hab. Marina Michalak
Zarządzanie procesem produkcji
- Prowadzący: dr hab. Renata Lisowska